10 نکته ای که هر دختری در مورد انتخاب لباس باید بداند!

10 نکته ای که هر دختری در مورد انتخاب لباس باید بداند!

شب جمعه است و به یک مهمانی دعوت شده باشید، جلوی کمد لباستان ایستاده اید و لباس های خود را زیر و رو می کنید و نمیدانید چه بپوشید و چه لباسی را با چه لباسی ست کنید و به نظرتان می رسد اصلا هیچ چیز مناسبی برای پوشیدن پیدا نمی کنید در حالی که کمدتان پر از لباس است!

باید بگویم شما تنها نیستید چرا که تقریبا همه زنان با چنین مشکلی درگیرند.

با دانستن چندین نکته و ترفند می توانید بهترین انتخاب خود را در چنین موقعیت هایی داشته باشید و آن طور که دلتان می خواهد به نظر برسید. در اینجا از10 موردی گفته ایم که با دانستن آن ها می توانید راحت تر تصمیم بگیرید.

چی بپوشم؟

1- لباس های اضافی را از دور خارج کنید.

فضای کمدتان را خلوت کنید. مسلما خیلی از لباس ها در کمدتان وجود دارد که دلتان نمی آید دورشان بیاندازید اما از طرفی مدت هاست که آن ها را در هیچ مناسبتی نپوشیده اید.

جلوی کمد لباستان بایستید و یک سوال ساده از خود بپرسید: اگر همین الان در یک مغازه لباس فروشی بودم، کدام یک از این لباس ها را می خریدم؟

هر چند وقت یک بار این سوال را از خودتان بپرسید و به این ترتیب از شر لباس های اضافی خلاص شوید، آن لباس هایی که نه می پوشیدشان و نه حاضرید آن ها را کنار بگذارید. لازم نیست آن ها را دور بیاندازید حتی، می توانید آن ها را اهدا کنید و به این ترتیب در خودتان احساس خوبی ایجاد کنید؛ هم بابت خلوت شدن کمد لباستان و هم بابت کار خیری که انجام داده اید.

2- با برنامه لباس بخرید.

مسلما در هنگام خرید لباس وقت زیادی را صرف پیدا کردن لباس مناسب می کنید. برای آنکه از انتخاب خود راضی باشید، باید با استایل مناسب، به خرید لباس بروید. پرو کردن یک لباس مجلسی یا حتی یک لباس مهمانی ساده در فروشگاه با موهای آشفته و صورتی بدون آرایش، لباس زیر نامناسب و کفش کتانی مسلما تصویر درستی از لباس به شما نخواهد داد.

در هنگام خرید لباس حواستان به این نکات جزئی باشد، این موارد کوچک در هنگام پرو بسیار بزرگ به نظر خواهند آمد.

نکات مربوط به خرید لباس

3- عمر لباس هایتان را زیاد کنید.

حواستان به لباس هایتان باشد. اگر خوب از لباس هایتان مراقبت کنید، در این صورت لباس های نوی بیشتری خواهید داشت و برای مهمانی ها آماده تر خواهید بود.

با عدم رعایت برخی نکات ساده به راحتی لباس های خود را دفرمه می کنیم. برای مثال لباس های مجلسی سنگین را نباید از گیره های لباس آویزان کرد، چرا که خود را می اندازند.

در مورد لباس های بافتنی نیز همین طور است. لباس های بافتنی را بهتر است در طبقه های کمد جای دهید.

توجه به برچسب مراقبت از لباس را فراموش نکنید. این برچسب را جایی در پشت لباس پیدا کنید و علایم روی آن را بخوانید، این علایم به منزله راهنمای مراقبت از لباس هستند.

4- رفع تنگی کفش های پاشنه بلند در سرپنجه ها

اگر بعد از هر مهمانی وقتی قتی کفش های پاشنه بلندتان را از پا در می آورید با پینه ناشی از تنگی کفش ها در سرپنجه مواجه می شوید، شاید ترفندی که در ادامه می آید، به دردتان بخورد.

دو کیسه پلاستیکی را از آب پرکنید و محکم گره دهید طوری که آب به بیرون نشت نکند؛ آن ها را درون کفش های خود جا دهید و سپس کفش هایتان را در فریزر بگذارید.

حدود سه ساعت بعد آب موجود در کیسه یخ می زند، آب هنگام یخ بستن حجمش زیاد می شود و به این ترتیب کفش هایتان کمی گشاد می شود. می توانید کفش ها را در طول یک شب در فریز نگه دارید و صبح تغییرش را ببینید. در استفاده از این روش برای کفش های گران قیمت احتیاط کنید، چرا که تغییراتی که کفشتان مشاهده می کنید، محسوس خواهد یود.

5- خرید کت و یا مانتوهای کتی

در هنگام خرید کت های مجلسی و یا مانتوهای کتی یک قاعده کلی را در نظر داشته باشید؛ این گونه مانتوها باید دقیقا اندازه شانه اتان باشند. یعنی سرشانه های کت دقیقا بر روی شانه هایتان بیفتند، تنگ تر از این مقدار یا گشادتر از این مقدار بعدها شما را به دردسر می اندازد!

نکات مربوط به خرید مانتو کتی

6- قوانین نمایش پوست

در هنگام صحبت از قوانین پوششی، بهتر است به قواعد نمایش پوست نیز توجه کنیم. حتی اگر می خواهید قوانین را بشکنید بهتر است آن ها را بدانید. درمورد استفاده از لباس های باز بهتر است تنها یک بخش از بدن در معرض دید باشد. برای مثال اگر می خواهید لباسی با یقه بسیار باز بپوشید، بهتر است از پوشیدن دامن بسیار کوتاه صرف نظر کنید و برعکس.

اساس جذابیت شما در پوشش نباید بر اساس میزان برهنگی لباستان باشد. اجازه دهید مقداری رمز و راز در پوششتان باشد.

7- به خودتان با انتخاب درست لباس هایتان جلوه دهید.

حتما دیده اید که بعضی ها چه قدر راحت و به درستی لباس های خود را انتخاب میکنند و همیشه انگار انتخابی بهتر از آن نبوده است. این کار سخت نیست، شما هم می توانید چنین باشید. تنها کافی است به لباس پوشیدن خود و انتخاب لباس هایتان بیشتر فکر کنید.

فرم بدن خودتان را بشناسید و آن را در قالب لباس هایتان به درستی نمایش دهید. برای مثال پوشیدن لباس هایی با یقه V شکل باعث می شود، گردن شما بلندتر جلوه کند و یا دامن های کوتاه راسته و بدون چین پاهای شما را کشیده تر نمایش می دهند.

بیاموزید فرم بدن خود را با تمامی نواقصش دوست داشته باشید.

8- وجود لباس های جین در کمد لباستان از ضروریات است.

بدون وجود لباس های جین، کمد لباستان قطعا چیزی کم دارد. در هنگام خرید جین، اگر بین دو سایز شک دارید، سایز کوچکتر را انتخاب کنید، لباس جین با دو بار شسته شدن جا باز می کند.

اگر پوشش روزانه اتان در بیرون از خانه عموما شامل لباس های جین می شود، بد نیست یک دستگاه چسب حرارتی داشته باشید. چسباندن برچسب ها و نقش های مختلف روی جین می تواند به آن ها جلوه ای دیگر بدهد.

9- استفاده از اکسسوری ها

اکسسوری ها امضای شخصی شما بر روی لباس و تیپ بیرونی اتان و قسمت مهمی از استایل شما هستند.

اگر از لباس هایی با رنگ های خنثی استفاده می کنید، استفاده از اکسسوری های بولد با رنگ هایی متمایز می تواند جلوه بهتری به استایل شما ببخشید.

از اینکه اکسسوری هایی با جنس ها و یا مواد مختلف را با هم ترکیب کنید، نترسید. یادتان نرود استفاده از اکسسوری های به جا، یک استایل معمولی را می تواند تبدیل به یک استایل ویژه کند.

استفاده از اکسسوری ها

10- استفاده از شال و روسری

البته در اینجا منظورمان شال و روسری که بر سر میکنیم نیست. بلکه منظورمان استفاده از آن ها به عنوان یک اکسسوری در استایل پوشش شما در مهمانی های دور همی است. به عکس های زیر توجه کنید.


نظر کاربران