چه رنگی به من میاد؟ ( راهنمای تشخیص رنگ پوست و انتخاب رنگ لباس بر اساس آن)

چه رنگی به من میاد؟ ( راهنمای تشخیص رنگ پوست و انتخاب رنگ لباس بر اساس آن)

وای دختر! چه قدر زرشکی بهت می یاد

این جمله ای است که زیاد می شنوم ، هر موقع لباس یا پیراهن زرشکی می پوشم. البته من که خودم این موضوع را متوجه نشدم اما آن قدر از آدم های مختلف این جمله را شنیده ام که دیگر یقین پیدا کردم که زرشکی رنگ من است. حتماً شینده اید: بعضی ها می گویند مثلاً آبی رنگ من است و عده ای دیگر خود را در لباس هایی به رنگ صورتی جذاب تر می بینند.

رنگ شما، چه رنگی است؟!

فرض کنید یکی از لباس هایتان را که دوستش دارید و اتفاقاً بهتان هم می آید و کاملاً در تنتان می نشیند، در چندین و چند رنگ مختلف داشته باشید؛ مثلاً آبی تیره، آبی روشن، صورتی، قرمز، زرشکی، و خلاصه بقیه رنگ ها، کدام رنگ را برای یک مهمانی خاص می پوشید تا جذاب تر به نظر برسید؟

چه رنگ لباسی به من میاد؟

اگر در جواب به این سوال گیج شده اید، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه طور ته رنگ پوست خود را تشخیص دهید و چه طور با توجه به آن رنگی را که بیشتر به پوست شما می آید انتخاب کنید قبل از آنکه جواب را بخوانید یادتان باشد این ها قوانین نانوشته نیستند و شما هر رنگی را که دوست داشته باشید می توانید بپوشید، اما اگر بدانید کدام رنگ بیشتر بهتان می آید، حداقل می توانید از اکسسوری هایی به آن رنگ در پوشش خود استفاده کنید.

از کجا بفهمیم کدام رنگ به پوستمان بیشتر می آید؟

برای آنکه بفهمید کدام رنگ به پوست شما می آید، باید نگاه دقیق تری به پوست خود بیاندازید.

ته رنگ یا تناژ پوستی شما همان رنگ سطح پوستتان نیست. بگذارید مثالی بزنیم، فرض کنید کرم یا پودری را انتخاب کردید که رنگش در تیوب فوق العاده به نظر می رسد اما وقتی آن را روی پوست خود می زنید، افتضاح می شود درحالی که رنگ کرم همان رنگی است که در تیوبش بود. در حقیقت رنگ سطح پوست شما ته رنگی برای کرم است.

در مورد رنگ سطح پوست و تناژ یا ته رنگ پوست هم همین مسئله صادق است. رنگ سطح پوست شما ممکن است به علت مسائلی همچون قرارگرفتن در معرض نور آفتاب و یا وجود لک ها وجوش های پوستی و یا دیگر مسائل تغییر کرده باشد اما تناژ پوستی شما یا همان ته رنگ پوستتان از لایه های زیرین پوست تعیین می شود.

برای آنکه بفهمید کدام رنگ بیشتر به شما می آید و یا حتی در انتخاب کرم پوست و رنگ لوازم آرایش خود بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، باید اول بتوانید ته رنگ پوست خود را تشخیص دهید.

راه تشخیص ته رنگ و تناژ پوست

اول از همه مطمئن شوید که پوستتان تمیز است و هیچ گونه مواد آرایشی یا کرم و لوسیون که ممکن است روی نتیجه این آزمایش اثر بگذارد، ندارید. اگر همین الان صورتتان را شسته اید، بین یک ربع تا نیم ساعت صبر کنید تا قرمزی ناشی از اسکراب کردن پوستتان محو شود.

دیگر آنکه برای تشخیص تناژ پوستتان در محلی باشید که نور طبیعی روز را داشته باشد چرا که نور مصنوعی ممکن است شما را در تشخیص تناژ پوستتان به اشتباه بیاندازد.

حال جلوی آینه بایستید و یک تکه کاغذ سفید را جلوی صورت خود بگیرید و ببینید رنگ پوست صورتتان در مقایسه با کاغذ سفید رنگ چه طور به نظر می رسد. اگر پوست صورتتان به زرد، سبز و یا قهوه ای روشن می زد، در این صورت تن پوستتان گرم است. اما اگر به آبی و یا به صورتی متمایل بود در این صورت تن پوستتان سرد است و اگر هم به خاکستری می زد تن پوستتان خنثی است.

اگر به خاطر آفتاب سوختگی و اسکارهای پوستی نمی توانید به درستی تشخیص دهید و یا بسیار برنزه شده اید، از دوستتان بخواهید کاغذ را در پشت گوش شما بگیرد و با مقایسه پوست شما با کاغذ در این ناحیه، تناژ پوستتان را تشخیص دهد.

یک روش دیگر تشخیص ته رنگ پوست از روی رگ های دست است. به رگ های روی دستتان و رگ های مچ دست نگاه کنید. اگر رگ هایتان به رنگ آبی یا بنفش بود، در این صورت پوستتان تناژ سردی دارد. اگر رگ هایتان به سبزی می زد در این صورت پوست گرمی دارید و اگر به سختی می توانید بگویید که آبی یا سبز است و یا نمی توانید تصمیم بگیرید که رگ هایتان بیشتر متمایل به کدام رنگ است با احتمال بسیار بالایی پوستتان خنثی است.

اگر طولانی مدت در معرض آفتاب باشید اما دچار آفتاب سوختگی نشوید و صرفاً برنزه شوید، احتمالاً ته رنگ پوستتان گرم است اما اگر بیشتر آفتاب سوخته می شوید و کمتر برنزه، پوست سردی دارید. گرچه گاهی اوقات زنانی با پوست تیره که پوسشتان دچار آفتاب سوختگی نمی شود، ممکن است تناژ پوستشان سرد باشد.

کسانی هم که ته رنگ خنثی دارند، ممکن است از لحاظ برنزه شدن یا آفتاب سوختگی در هر دو گروه قرار بگیرند. افرادی که پوستشان ته رنگ خنثی دارد اصلاً پوستشان به زردی، زیتونی و یا قرمزی نمی زند.

احتمالاً تاکنون و با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا متوجه شده اید که ته رنگ پوستتان سرد، گرم و یا خنثی است. حالا وقت آن رسیده که بگوییم کدام رنگ ها به تناژ پوستی شما می آید.

اگر تناژ پوستتان گرم است، لباس هایی با این رنگ ها بپوشید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تناژ پوست بیانسه، جسیکا آلبا و کیم کارداشیان هم گرم است.

بهترین رنگ ها برای شما رنگ هایی است که طبیعیت را بازتاب می دهند. رنگ هایی نظیر قرمز، گلبهی، مرجانی، نارنجی، طلایی و زرد به شما می آید. همچنین باید بدانید که وقتی نسخه گرم تر رنگ های سردی مثل زیتونی، خردلی، بنفش را می پوشید، عالی به نظر می رسید.

از رنگ های خیلی سرد نظیر آبی یخی و یا رنگ هایی با رنگ های ته رنگ جواهراتی مثل یاقوت کبود دوری کنید چرا که باعث می شود پوستتان به خاکستری بزند.

رنگ های مناسب برای تناژ پوست گرم

رنگ های مناسب برای پوست هایی با تناژ سرد

از میان سلبریتی هایی که تناژ پوست سردی دارند، می توان از کیت بلانشت، نیکول کیدمن و میندی کالینگ اشاره کرد. اگر عکس های میندی کالینگ را دیده باشید حتماً میدانید که پوست تیره ای دارد اما بااین حال ته رنگ پوستش سرد است.

مناسب ترین رنگ ها برای شما رنگ هایی است که در نقاط انتهایی طیف رنگ و در نیمه خنک آن قرار می گیرند. رنگ هایی که از اعماق اقیانوس ها الهام می گیرند. شما در لباس هایی به رنگ آبی روشن، یا به رنگ زمرد و همچنین بنفش تیره همراه با سایه هایی از آبی یخی و صورتی فوق العاده به نظر می رسید.

در سمت گرم چرخه رنگ نیز رنگ های یاقوتی، قرمز روشن و یا زرد کم رنگ بزارنده شماست. رنگ های خاکستری روشن، سفید و آبی دریایی برای شما رنگ های خنثی محسوب می شوند.

رنگ هایی مثل نارنجی، قرمز گوجه ای، زرد تیره نیز آنچنان که باید به شما نمی آید.

رنگ های مناسب برای تناژ پوست سرد

اگر تناژ پوستتان خنثی است، این رنگ ها را امتحان کنید.

بیایید بازهم ببینیم بین سلبریتی هایی با ته رنگ خنثی از کدام یک می توان نام برد. آنجلینا جولی، جولیان مور و جولیا رابرتز و کری واشنگتن از جمله سلبریتی هایی با ته رنگ خنثی هستند.

به عنوان کسی که رنگ خنثی دارد شما می توانید هر رنگی را در چرخه رنگ برای پوشیدن انتخاب کنید. اما در کل به شما پیشنهاد می کنیم به جای رفتن به سمت طیف های روشن یک رنگ به سمت ورژن های محوتر آن طیف بروید. برای مثال صورتی کثیف یا کالباسی، سبز یشمی، زرد تیره به شما بیشتر می آید.

رنگ های سفید، قهوه ای و خاکستری رنگ هایی خنثی برای شما محسوب می شوند. رنگ های سیر و اشباع مثل آبی نفتی و سرخابی شاید خیلی به شما نیاید اما هرگز از پوشیدن قرمز روشن نترسید که این رنگ بسیار مناسب تناژ پوستتان است.

رنگ های مناسب برای تناژ پوست خنثی

رنگ هایی که به هر تناژ پوستی می آید

تعداد انگشت شماری از رنگ ها هستند که به هر رنگ پوستی می آیند، چرا که یک ترکیب بی نقص از رنگ های سرد و گرم هستند.

سفید خالص از جمله ای رنگ هاست که چه تناژ پوستی سرو داشته باشید چه گرم و چه خنثی، به شما می آید. اگر دیدید که لباس سفیدی کاملاً مناسب رنگ پوست شما به نظر نمی رسد در نور طبیعی به آن نگاه کنید و مطمئن شوید که ته رنگ سرد یا گرمی ندارد، صورتی روشن نیز یک درخشش خاص به هر رنگ پوستی می دهد.

ته رنگ پوست خود را پیدا کنید و با تشخیص آن، رنگ مناسب خود را پیدا کنید و در آخر به ما بگویید که رنگ شما، چه رنگی است و در لباسی با کدام رنگ جذابتر از همیشه به نظر می رسید؟


نظر کاربران