استایل کژوال چیست و چه طور کژوال بپوشیم؟

استایل کژوال چیست و چه طور کژوال بپوشیم؟

به یک مهمانی دوستانه دعوت شده اید؛ از آن مهمانی ها که نوع لباس را مشخص می کنند. میزبان برایتان پیام می فرستد که در مهمانی امشب لطفا کژوال بپوشید و با خود فکر می کنید که خدایا کژوال دیگر چه صیغه ایست؟! حالا لباس کژوال از کجا پیدا کنم؟ فارغ از آنکه بارها به این سبک لباس پوشیده اید. بدون آنکه بدانید به این استایلِ لباس پوشیدنتان در دنیای مد کژوال گفته می شود.

یک شلوار جین آبی رنگ با یک تی شرت ساده ی سفید ، یک استایل کژوال می سازد به همین سادگی، به همین راحتی!

باید بگوییم کژوال یک استایل و یک سبک پوششی است. کژوال پوشیدن در تعریف کلی یعنی پوشیدن به سبکی که در آن احساس راحتی و سبکی می کنید.

لباس های بیش از حد رسمی، کلاسیک یا مجلسی و پر زرق و برق در این استایل جایی ندارند.

این سبک پوششی دست شما را در انتخاب لباس بسیار بسیار باز می گذارد . اما حواستان باشد که راحت پوشیدن در استایل کژوال به آن معنا نیست که هر چه دم دستتان آمد، بپوشید. اما به شما کمک می کند تا سریع تصمیم بگیرید و راحت لباس بپوشید و خود را در لباس های سنگین معذب نکنید!

در استایل کژوال عمدتا از پارچه ها یا بافت هایی ساده استفاده می شود. طرح ها و چاپ های شلوغ چندان جایی در این سبک ندارند. لباس های کژوال لباس هایی آزاد هستند، وقتی می گوییم استایل راحتی است دقیقا به همین خاطر است.

به عکس های زیر نگاه کنید همه مثالی از یک استایل کژوال هستند.

استایل کژوال

عناصر پرکاربرد در استایل کژوال

تی شرت ها، شلوارهای جین و کفش های کتانی و البته هودی و سویشرت و پلیور و بافت های آزاد در فصل زمستان در استایل کژوال جایگاه ویژه ای دارند.

تی شرت ها را در فصل های سرد و گرم و با هر لباسی می شود ست کرد. به خصوص یکی از اجزا اصلی لباس پوشیدن های لایه ای محسوب می شوند.

تی شرت به تنهایی روی یک شلوار جین، یک تی شرت با پیراهنی بر روی آن با دکمه های باز، تی شرت زیر یک کت چرم ، سه استایل مختلف در سه فصل متفاوت سال از شما می سازد. به عکس هایی که در ادامه می آید، نگاه کنید.

تی شرت در استایل کژوال

پیشنهاد می کنیم تی شرت سفید، طوسی و مشکی را در کمد لباس خود داشته باشید، چرا که این سه رنگ را خیلی راحت با هر رنگی می توانید ست کنید و یک تیپ کژوال شیک بسازید.

شلوارهای جین یکی دیگر از عناصر پرکاربرد استایل کژوال است. شلوارهای جین تیره با طیف گسترده ای از رنگ ها راحت ست می شوند.

هودی نیز در این استایل بسیار پرطرفدار است. هودی لباسی جوان پسند است که از خیابان گرفته تا یک مهمانی خودمانی و حتی سر کار می توانید آن را بپوشید. در عکس زیر چند استایل کژوال زمستانه را می بینید.

راستی از بافت های راحت و آزاد در استایل کژوال زمستانه نیز غافل نباشید.

استایل کژوال

استایل کژوال، استایل اسپرت نیست.

یادتان باشد، انتخاب تی شرت و شلوار جین به معنای پوشیدن لباس اسپرت نیست. خیلی ها به اشتباه تصورشان از لباس اسپرت و کژوال یکی است. لباس اسپرت پوشیدن یعنی لباس ورزشی پوشیدن. لباس ورزشی اسمش با خودش است یعنی لباسی که برای ورزش کردن از آن استفاده می شود.

آیا شما با همان لباسی که باشگاه ورزشی می روید، به خیابان می روید؟ و یا با آن در سر کار حاضر می شوید؟لباس های اسپرت جنس خاصی دارند و در بیشتر آن ها از پارچه غواصی استفاده می شود اما در تیپ کژوال این نوع پارچه چندان جایی ندارد.

اکسسوری ها در استایل کژوال

اکسسوری ها در هر استایلی جلوه ای دیگر به آن استایل می بخشند و در استایل کژوال نیز از اکسسوری ها استفاده می شود اما به اندازه و به جا. ساعت مچی و عینک های دودی انتخاب های مناسبی برای این سبک هستند.

اکسسوری های کژوال

زیور آلاتی که با این استایل به کار برده می شود، بیشتر ظریف و کوچک هستند. دستبندهای چرمی گزینه مناسبی برای یک پوشش کژوال هستند.

اگر می خواهید از زیورآلات بزرگ در استایل کژوال استفاده کنید، بهتر است تنها از یک قطعه بزرگ استفاده کنید. برای مثال یک گردنبند تک بزرگ را بر روی تی شرت خود بیاندازید اما همزمان گوشواره های سنگین به گوش هایتان آویزان نکنید!

اکسسوری های کژوال

در استایل کژوال خیلی زنانه و مردانه نداریم. گستره زیادی از لباس های مورد استفاده در تیپ کژوال را هم زنان می توانند بپوشند و هم مردان، البته این به این معنا نیست که برای مثال یک تی شرتی که به وضوح زنانه است را مردان نیز در این سبک بتوانند بپوشند.

سخن پایانی آنکه استایل کژوال می گوید، هر جور که راحتی لباس بپوش!

اکسسوری های کژوال


نظر کاربران